SL NO

NAME OF STAFF

DESIGNATION

QUALIFICATION

1 SRI U.K. CHATTERJEE PRINCIPAL M.COM, MBA, B.ED
2 SMT. KANTA KUMARI PGT M.A, B.ED,
3 SRI. P.K SINHA PGT M.SC, MED
4 SRI. R.L PANDEY PGT M.SC, MED
5 SMT. DR. J.K.S. BAISYA PGT M.SC, B.ED, PH.D
6 SRI. R.C PRASAD PGT M.A, B.ED
7 SRI. B. BAITHA PGT M.A, MED
8 SRI. P.SARDAV PGT M.A, BED
9 SRI. S. DHARI PGT M.A,B.ED
10 SRI. S.SOREN PGT M.A, BED
11 SRI. J.K SINGH PGT MSC, B.ED
12 SRI. S.K. SHARMA PGT M.COM/MAPOL.(SC), B.ED
13 SRI. H.L PANDIT TGT M.SC(MATHS), M.A(ECONOMICS B.ED)
14 SRI. R.S. YADAV TGT B.SC, B.ED
15 SMT. V. PADMAVAM TGT M.A(ENG), B.ED
16 SRI. B.P. PRASAD TGT B.A, B.ED
17 SRI. S.N. CHOWDHURY TGT M.A, B.ED
18 SMT. I.B. SINGH TGT M.A(SANSKRIT),M.A(HINDI), B.ED
19 SRI. P.K JHA TGT B.SC,(BIO),B.A, B.ED
20 SRI. R.K SAXENA TGT M.A, B.ED
21 SRI. M. BIHARI TGT B.SC, B.ED
22 SMT. P. BISWAS TGT B.SC(BIO), B.ED
23 SRI. S. PRASAD TGT M.A,(B.ED)
24 SRI.P. RAJAK LAB ASSISTANT DIPLOMA IN ELECTRICAL ENGG,B.A
25 SRI. SRIKANT SINGH ART & DRAWING TEACHER M.A, B.ED, DIP.FINE. ART
26 SMT. C. TGT B.A,(HONS)B.ED
27 SMT. S. SINHA TGT M.SC, B.ED
28 SRI. C.D. SINGH DEMOSTRATION B.SC, B.ED
29 SMT. S.K. SUMAN TGT M.A, B.ED
30 SMT. KIRAN KUMAR TGT B.A, B.ED
31 SRI. S.K . SINGH TGT M.A, B.ED
32 SMT. SARITA RANI TGT MA., B.ED,BT
33 SRI. C.K MONDAL TGT B.SC, B.ED
34 SRI. A.K . SHARMA TGT M.SC, B.ED
35 SRI. P. PATHAK TGT B.SC, B.ED
36 SRI.S.K VERMA TGT M.SC(PHYSICS), B.ED
37 SRI. N.K PRASAD TGT M.A, B.ED,M.Le
38 SMT. C. KANDULUA TGT B.A, B.ED
39 SRI.V. OMAR PTI M.P.ED, M.SC(MATH), B.ED
40 SRI. A. MONDAL PTI M.P.ED,
41 SMT. SUNITA HEMBRAM LAB ASSISTANT M.P
42 SRI. SUBIR HALDER LAB ASSISTANT
43 SMT. S. SENGUPTA PGT M.BED,DELT
44 SMT. F.KHALKO TGT M.A, B.ED
45 SMT. S. ROY CH. OS H.S
46 SMT. MALA MUNSHI CLERK GR II M.A
47 SMT.LAXMI BAURI LAB ASSISTANT 7Th pass
48 GYAMUNI HANSDA S/ CLEANER
49 GENALAL PRASAD CKDR B.A. PASS
50 MD. SAMSUDDIN ANSARI PEON I.A PASS
51 KM. ALPANA MONDAL PEON M.P
52 PIJUSH KANTI SAMANTA PEON MATRIC
53 SRI. SUDHIR RABIDAX S/ CLEANER MATRIC PASS